Zdrowie to podstawa, bo kocham życie

27.09.2011

24 września na bulwarze nadwarciańskim i placu Wolności w Koninie odbył się festyn pod hasłem „Zdrowie to podstawa” zorganizowany przez Urząd Miejski. Imprezą koninianie pożegnali lato. Jej częścią była atrakcyjna wystawa zdrowotna „EXPO Zdrowie. Bo kocham życie” przygotowana przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Podczas festynu przed licznie zgromadzoną widownią wystąpili Sławomir Pilarski – wokalista zespołu Black Sun, Marta Maleńska z III LO w Koninie, raperka Ada oraz grupa Bugi Blues Band. Wśród wystawców byli PCK, Med-Alko, Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka, Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej oraz filia ChSCh w Koninie, która zorganizowała wystawę EXPO Zdrowie.

– Rejestrację rozpoczęliśmy parę minut po 14, a zakończyliśmy o 17. Ostatni uczestnik opuścił wystawę o godz. 20 – relacjonuje Dorota Skąpska, kierownik filii.

Zgodnie z formułą EXPO, uczestnicy ekspozycji mogli przejść przez osiem stoisk promujących tyleż zasad zdrowego stylu życia, poddając się licznym badaniom i korzystając z porad, w tym konsultacji lekarskiej. Z tych możliwości skorzystało ponad 200 osób.

Wystawę odwiedził również prezydent Konina Józef Nowicki i pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych Maria Pawlak.

Imprezę EXPO Zdrowie dofinansowało miasto, a odbyła się ona także dzięki wsparciu wolontariuszy z Poznania, koordynatora EXPO Zdrowie w zachodniej Polsce Marka Jankowskiego oraz życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie i Konińskiego Domu Kultury.

Podsumowaniem wystawy była prelekcja pt. Dlaczego profilaktyka, którą poprowadziła promotorka zdrowia Agata Radosh. Sądząc po bardzo pozytywnych opiniach uczestników, to nie ostatnia impreza z cyklu EXPO w Koninie.

(aw)

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij