EXPO Zdrowie dla Ziębic

15.08.2011

Ziębice na Dolnym Śląsku to niespełna dziesięciotysięczne miasteczko. Nie dziwi więc fakt, że wszelkie większe przedsięwzięcia w tym miejscu spotykają się z zainteresowaniem mieszkańców. Jeśli do tego organizowana jest tak atrakcyjna wystawa jak EXPO Zdrowie, sukces musi być murowany.

Wolontariusze z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) i Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego gościli na ziębickim rynku 27 lipca. Już w pierwszej godzinie programu do badań zgłosiło się 90 osób. W sumie przebadano 220 uczestników. Zadowoleni mieszkańcy podkreślali, że to była najlepsza impreza w tym mieście od wielu, wielu lat.

Jak zwykle podczas EXPO Zdrowie można było zmierzyć: poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, wydolność płuc i współczynnik wody w organizmie, a także wykonać test wysiłkowy z pomiarem tętna. Podczas konsultacji obliczano również wskaźnik masy ciała (tzw. BMI) oraz – na podstawie wyników uzyskanych na ośmiu stoiskach wystawy i wypełnionego kwestionariusza – wiek biologiczny.

Wystawie towarzyszyły także: stoisko z ciekawą literaturą o zdrowiu, degustacja potraw wegetariańskich oraz punkt konsultacyjny ds. uzależnień i warsztaty z psychologiem.

Organizatorzy pragną szczególnie podziękować za przychylność i umożliwienie sprawnego zorganizowania wystawy burmistrzowi Ziębic panu dr. Antoniemu Herbowskiemu oraz dyrektorowi Ziębickiego Centrum Kultury panu Mirosławowi Masłowskiemu.

Jak się okazuje, dbanie o zdrowie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Do zobaczenia na kolejnych wystawach!   

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij