W Powsinie dla zdrowia

1.09.2011

O tym, że lepiej chorobom zapobiegać niż je leczyć, wie każdy z nas. Jednak realizowanie tej reguły w życiu przychodzi niezwykle trudno. A dbanie o zdrowie jest proste – przekonywali minionej niedzieli w warszawskim Parku Kultury w Powsinie wolontariusze prowadzący wystawę EXPO Zdrowie.
 
EXPO Zdrowie to projekt znany na świecie od lat, w Polsce zaś od 2010 roku. Polega on nie tylko na informowaniu o ośmiu zasadach zdrowia na tyluż stoiskach rozbudowanej ekspozycji, ale także na prowadzeniu licznych badań, m.in. wydolności płuc, poziomu tkanki tłuszczowej czy testu wysiłkowego z pomiarem tętna.
 
Podobnie było 28 sierpnia w Powsinie. Dzięki wystawie zorganizowanej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) przy aktywnym udziale wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego około 100 osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji. Do parku kultury przybyli nie tylko mieszkańcy Ursynowa, ale także Śródmieścia, Woli i Mokotowa.
 
Poddający się badaniom mogli zaopatrzyć się w książki dotyczące zdrowego stylu życia, które dostępne są w działającej w parku kultury wypożyczalni książek. Jest ona czynna w każdą pogodną niedzielę, w godz. 13–18 (obok amfiteatru).
 
Na końcu ekspozycji EXPO Zdrowie czekało stanowisko z komputerowym obliczaniem wieku biologicznego, zaś podsumowaniem wszystkich badań i porad była rozmowa z terapeutą ds. uzależnień lub lekarzem.
 
Dowiedz się więcej na temat projektu.
 
Pomóż potrzebującym.

(aw)

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij