Szaleństwo w uzdrowisku

11.07.2011

6 lipca na deptaku przy uzdrowiskowej pijalni wód leczniczych w Polanicy-Zdroju odbyła się wystawa EXPO Zdrowie współorganizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Około 150 osób wzięło udział w bezpłatnych badaniach i skorzystało z porad zdrowotnych.

EXPO Zdrowie to atrakcyjny projekt profilaktyczny, którego podstawy opracowali specjaliści z amerykańskiego ośrodka Weimar Center of Health & Education. Polega on na promowaniu ośmiu zasad zdrowego stylu życia, którymi są: dieta, ruch, woda, światło słoneczne, abstynencja, powietrze, odpoczynek i spokój. Na odpowiadającym tym zasadom stoiskach  uczestnicy mogą wykonać m.in. spirometrię (badanie wydolności płuc), pomiar tkanki tłuszczowej, cukru czy cholesterolu, dowiedzieć się wiele na temat dobroczynnych właściwości wody czy skorzystać z relaksacyjnego masażu. Program przewidywał też obliczanie wieku biologicznego oraz konsultacje ze specjalistami z dziedziny zdrowia.  

Taka właśnie wystawa zorganizowana w Polanicy-Zdroju spotkała się w minioną środę z niezwykle życzliwym przyjęciem mieszkańców i kuracjuszy.

– Była to pełna wystawa EXPO – relacjonuje Marek Jankowski, koordynator projektu w zachodniej Polsce. – Mieliśmy punkt konsultacyjny ds. uzależnień i, jak zazwyczaj, towarzyszącą imprezie degustację zdrowej żywności. Tłumy na EXPO w Polanicy świadczą o tym, jak duże jest zapotrzebowanie na tego rodzaju program – podkreśla.

Pierwotnie wystawa miała odbyć się już w niedzielę, 3 lipca, jednak w realizacji przeszkodziła ulewa. Za to w środę była piękna pogoda.

Organizatorzy pragną bardzo podziękować Janowi Klimowiczowi, prezesowi Klubu Seniora w Polanicy-Zdroju oraz pracownikom Miejskiego Centrum Kultury: dyrektorowi Markowi Mazurkiewiczowi i szczególnie panu Robertowi za pomoc w realizacji EXPO i imprez towarzyszących.

Kiedy kolejne EXPO w Polanicy? Jeszcze nie wiadomo, jednak sezon na imprezy z tego cyklu trwa. Zapowiedzi najbliższych wystaw, organizowanych w całej Polsce, a także relacje z tych, które już się odbyły, można znaleźć na stronie ChSCh.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij