Jaworzanie wiedzą już, jak zadbać o zdrowie

28.06.2011

26 czerwca odbyła się trzecia i ostatnia wystawa z cyklu EXPO Zdrowie na Śląsku Cieszyńskim. Tym razem wolontariusze bezpłatnie wykonujący badania i prowadzący konsultacje gościli w Jaworzu.

Projekt EXPO Zdrowie na Śląsku Cieszyńskim realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) skierowany był do osób niezatrudnionych w wieku 15-64 lat i wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W jego ramach zorganizowano wystawy w Ustroniu (22 maja), Wiśle (1 czerwca) i Jaworzu.

– Pomimo tego, że Jaworze jest najmniejszą z miejscowości, w której dotychczas odbywały się organizowane przez nas wystawy, udało się przebadać wiele osób – mówi Szymon Adamczyk, koordynator cyklu imprez na Śląsku Cieszyńskim. – Pogoda dopisała. Było trochę chłodno, jednak na szczęście nie padało.

Wystawa miała miejsce w centrum miasta, na parkingu gminnym przy ulicy Zdrojowej w godz. 11-17. Na uczestników czekały bezpłatnie pomiary, m.in. ciśnienia, cukru i tkanki tłuszczowej, konsultacje lekarskie, warsztaty integracyjne z psychologiem, masaże. Można było skorzystać z degustacji zdrowych potraw oraz zaopatrzyć się w przepisy. Podczas imprezy serwowano pasty z zielonego groszku, orzechów, tofu, cieciorki i pszenicy.

Expo Zdrowie to popularna forma propagowania zdrowego stylu życia. Jego początki sięgają lat 80. W Polsce znane jest od 2010 roku.

Czytaj więcej o Expo Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij