Cieszyn: udane EXPO w klubie zdrowia

16.06.2011

Cieszyński klub zdrowia prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował wystawę EXPO Zdrowie. 13 czerwca w gościnnych progach ośrodka kultury „Dom Narodowy”, gdzie na co dzień odbywają się zajęcia klubu, wolontariusze przebadali 100 osób.

– Chętni do udziału w programie ustawiali się w kolejkę już pół godziny przed otwarciem wystawy – relacjonuje 19-letni Dawid, wolontariusz, który pomagał na jednym ze stoisk. – Wielu z nich nawet już po wykonaniu badań nie opuszczało „Domu Narodowego”, ale nadal nam towarzyszyło, rozmawiając i zadając dodatkowe pytania.

W programie EXPO Zdrowie prezentowanych jest osiem zasad zdrowego stylu życia. Udzielanym informacjom towarzyszą podstawowe badania, takie jak mierzenie poziomu cukru, cholesterolu czy pomiar wydolności płuc. Uczestnicy mogą obliczyć swój wiek biologiczny i skorzystać z konsultacji lekarskiej.

– Na cieszyńskim EXPO obok lekarza neurologa obecny był także dietetyk i alergolog – mówi Iwona Deperas, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie. – Wyświetlany był ponadto film nagrany w ramach ministerialnego programu „Pamiętaj o sercu”.   

„Bardzo ciekawa i mądra propozycja profilaktyki” – zachwalali program uczestnicy. I trudno im się dziwić. EXPO Zdrowie to naprawdę łatwy, szybki i bezpłatny sposób na wykonanie wielu badań w jednym miejscu.

Wolontariusze ChSCh wierzą, że satysfakcja osób uczestniczących w projekcie przerodzi się w praktyczną troskę o zdrowie na co dzień. A pomocą w tym może być udział w bezpłatnych zajęciach Klubu Zdrowia w Cieszynie, do którego filia ChSCh zaprasza w każdy drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca na godz. 17.00.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij