Chrzanów zaprzyjaźnia się ze zdrowiem

7.06.2011

Już po raz drugi w Chrzanowie zorganizowano wystawę Expo Zdrowie. Impreza była częścią Dni Chrzanowa odbywających się 3-5 czerwca. Program Expo na świecie znany jest od lat, w Polsce od 2010 roku.

W niedzielę, 5 czerwca na chrzanowskim Placu Tysiąclecia w bezpłatnych badaniach wzięło udział 150 osób. Można było wykonać m.in. pomiary: cukru we krwi, pojemności płuc, ciśnienia czy tkanki tłuszczowej. Dla zestresowanych czekał relaksacyjny masaż. Można też było obliczyć swój wiek biologiczny, co było nowością w stosunku do ubiegłorocznej wystawy.
 
– Chętnych do wzięcia udziału w badaniach było tak wielu, że musieliśmy dokupić paski do mierzenia cukru – relacjonuje Marek Kroczyk, koordynator. – Wielu uczestników wyniki pomiarów pobudziły do refleksji. Mówili, że muszą coś zmienić w swoim stylu życia – dodaje.

Wystawę zaszczycił swoją obecnością także burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski.        

Expo Zdrowie promuje osiem podstawowych zasad zdrowia, którymi są: dieta, ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek, zaufanie. Projekt realizują w Polsce Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh), Fundacja Źródła Życia (pomysłodawca projektu w naszym kraju), Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina” oraz Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia (KSLŻ).

Celem organizatorów wystawy było na trwałe zmieniać nawyki zdrowotne uczestników. Dlatego też wszystkich poddających się badaniom zachęcano do skorzystania z kursów KSLŻ, m.in. Sięgnij po zdrowie! oraz do kontynuowania swojej przygody z poznawaniem zasad zdrowego stylu życia w chrzanowskim klubie zdrowia, prowadzonym przez lokalną filię ChSCh. W ramach zajęć klubu co miesiąc można wysłuchać wykładu specjalisty z dziedziny zdrowia, wziąć udział w degustacji zdrowych potraw oraz wykonać podstawowe badania, sprawdzając tym samym, jak zmiany w stylu życia wpływają na naszą kondycję. Najbliższe spotkanie klubu już 15 czerwca, o godz. 18 w domu kultury przy ul. Broniewskiego 4. Tematem będzie reumatoidalne zapalenie stawów. 

Sądząc po pozytywnym odbiorze niedzielnego Expo Zdrowie, wypada tylko powiedzieć: do zobaczenia w Chrzanowie za rok!  

Czytaj więcej o Expo Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij