Słoneczno-deszczowe EXPO Zdrowie w Wiśle

3.06.2011

1 czerwca wielu mieszkańców Wisły mogło skorzystać z bezpłatnych badań, degustacji, masażu, warsztatów z psychologiem czy konsultacji lekarskiej. Wszystko dzięki zorganizowanej na placu B. Hoffa wystawie Expo Zdrowie. Impreza była jedną z trzech wystaw realizowanych na Śląsku Cieszyńskim przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Poranek przywitał zarówno wolontariuszy prowadzących program jak i uczestników strugami deszczu. Jednak na szczęście w ciągu dnia pogoda się poprawiła – zrobiło się ciepło i słonecznie.

Dla wiślaków środa jest dniem targowym, dlatego wielu z nich w centrum miasta można było spotkać już o szóstej rano. Ci, którzy wzięli udział w Expo, zachęcali do tego innych.

Po rejestracji i otrzymaniu Osobistych Kart Badań i ulotek z ośmioma zasadami zdrowego stylu życia uczestnicy przechodzili przez kolejne stoiska, na których badano: ciśnienie krwi, puls w stanie spoczynku, wagę ciała, BMI (Body Mass Index – wskaźnik masy ciała), tkankę tłuszczową, wydolność płuc (pikflometrem), puls po wysiłku fizycznym, poziom cukru i cholesterolu. Trzech masażystów wykonywało bezpłatnie masaż relaksacyjny. Uczestnicy korzystali także z konsultacji lekarskiej, a także z warsztatów integracyjnych z psychologiem. Oprócz tego przygotowano degustację żywności wegetariańskiej. W Wiśle serwowano kanapki z pastami: z soczewicy, ze słonecznika, z kukurydzy, a także z pastą warzywną.

Wszyscy uczestnicy Expo wypełniali ankiety, w których mieli możliwość oceny jakości oferowanych usług.

– Podczas wystawy panowała rodzinna, przyjacielska atmosfera. Spotkaliśmy się z ogromną wdzięcznością mieszkańców Wisły, którzy obdarowywali nas dobrym słowem i uśmiechem. Łącznie przebadanych zostało ponad 100 osób – mówi Anna Adamczyk, kordynator projektu.

Kolejna impreza na Śląsku Cieszyńskim już 26 czerwca w Jaworzu. (w godz. 11–17; parking gminny w centrum przy ul. Zdrojowej). Program skierowany jest do osób niezatrudnionych w wieku 15–64 lat. Zapisy i informacje pod numerem: 501 503 385.    

Zobacz szczegóły.

Czytaj więcej o Expo Zdrowie

Złóz dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij